Elair P2

Pasivní rekuperační jednotka Elair P2

Elair P2
Jedná se o opláštěný rekuperační výměník se sendvičovou konstrukcí pláště a ventilátory, určený k dopravě vzduchu a rekuperaci (předání tepla z odváděného vzduchu z interiéru, přiváděnému vzduchu do interiéru, bez jejich promísení). Musí být provozován ve vnitřních, suchých prostorách s okolní teplotou od +5° do + 35°C s relativní vlhkostí vzduchu do 80%. Teplota dopravovaného vzduchu by se měla pohybovat v rozmezí -15°až +60°C. Maximální průtok vzduchu rekuperátorem je 275 m3/hod.
 
Elair P2 je určen pro dopravu vzduchu bez hrubého prachu, mastnoty, chem. výparů a dalších znečištění. Je osazen vysoce účinným deskovým křížovým rekuperátorem z plastu, s účinností až 85% a filtry třídy G4. Plášť je vyroben ze sendvičových panelů (z pozinkovaného plechu a izolace o tl.20mm).
 
Toto zařízení je vhodné do rodinných domků, bytových domů, školních šaten, malých provozoven, kanceláří atd.

Instalace:

Jednotka je určena pro instalaci na půdu, technických místností, WC. Spolu s jednotkou se dají dodat závěsné držáky, za které se jednotka zavěsí na závitové tiče pod strop. Z důvodu zajištění odvodu kondenzátu se jednotka montuje v 5°skolu ve směru k odkapu.

Údržba:

Z důvodu lepšího přístupu má jednotka odnímateplné vrchní víko a spodní víko na klipsny a panty.
 
Rozměry jednotky: 620x255x620 mm/ d x v x š
Hmotnost: 27 kg
Průměr hrdel: d - 148 mm
Příkon: max. 40W (1 ventilátor) / v jednotce jsou 2
Napětí: 230V/50 Hz
Ložiska: kuličková
Rozměry rekuperátoru: 300 x 300mm
Hmotnost rekuperátoru: 13 kg
 
Kontaktní formulář
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.